1 Haziran 2013

Zen Diamond iPhone ve iPad Uygulaması
Ticari markalar gerek hizmet amaçlı, gerekse prestij ve tanıtım amaçlı olarak mobil uygulamalara sıkça başvuruyorlar. Pırlanta ve mücevher sektöründe de bazı markaların iPhone, iPad ve Android uygulamalarına rastlamak mümkün. Bu uygulamalar ağırlıklı olarak katalog, firma iletişim bilgileri vb. içeriğe sahip tanıtım amaçlı uygulamalar olmakla birlikte kullanıcıya farklı bilgiler, hizmetler, özellikler sunan uygulamalar da mevcut. Mücevher sektörünün önde gelen isimlerinden Zen Pırlanta da kısa zaman önce yayınladığı ve kendi ismini verdiği "Zen Diamond" isimli, iPhone, iPad katalog uygulaması ile iTunes Store'da yerini aldı.
Detaysoft tarafından geliştirilen 3.6 MB büyüklüğündeki Zen Diamond uygulaması aracılığı ile kullanıcılar Zen Pırlanta'nın süreli yayını olan "Zen Style" dergisini ücretsiz olarak indirip okuyabilecekler. iTunes uygulama sayfasındaki açıklamaya göre uygulama ileride ürün katalogları, kampanya broşürleri gibi yayınları da barındırıp, ayrıca kullanıcılara farklı kampanyalara katılma imkanı da sunacak. 

Uygulamanın extralar bölümünden Zen Pırlanta Web, Facebook, Twitter, adreslerine erişilip Zen Pırlanta'ya e-mail yollanabiliyor. Dergi okuma ekranında üst menüdeki ikinci buton ve arama butonları maalesef çalışmıyor. Kullanıcılar beğendikleri dergi sayfalarını sadece e-mail ile paylaşabiliyorlar, farklı paylaşım seçenekleri eklense iyi olur. Uygulamanın Kategoriler bölümündeki Katalog özelliği pasif yapıldığında uygulama bomboş siyah bir ekrandan ibaret kalıyor. Prestij amaçlı hazırlanan bir uygulamanın bu şekilde eksiklikler içermesi ve bir beta sürümü havasında yayınlanmış olması pek doğru olmamış, en kısa zamanda bir güncelleme gerekiyor. 

Uygulamanın ekran görüntülerini aşağıdaki görsellerden inceleyebilirsiniz. 

Uygulama indirme sayfasına bu bağlantıdan veya sayfa sonuna eklediğimiz QR Kodu iPhone / iPad'inizden taratarak ulaşabilirsiniz.

Zen Style DergisiZen Diamond iPhone uygulaması

Zen Pırlanta iPhone - iPad uygulaması
iTunes Store  QR Code

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yorumlarınız bizim için değerlidir...