2 Aralık 2012

OUTLET ALTIN GÜNLERİ

Harbiye Outlet Günleri

Outlet Altın Günleri başlıyor…

Sereks Fuarcılık, 12-16 Aralık 2012 tarihleri arasında Outlet Altın Günleri'ni başlatarak Türkiye'de bir ilke imza atmaya hazırlanıyor. Bu fuarla altın, pırlanta, gümüş ve saat üreticileri, nihai tüketiciyle ilk kez direkt olarak ulaşmış olacak.

Türkiye'de ihtisas fuarcılığının deneyimli ismi Sereks Fuarcılık, yine ses getirecek iddialı bir organizasyona hazırlanıyor. Fuar organizatörü, Expo Silver Antalya ve Gold Expo Karadeniz'den sonra Türk kuyumculuğuna yeni bir ivme kazandıracak dev bir projeyi hayata geçiriyor. Uzun bir süredir mesleğin önde gelen isimleriyle konuyu istişare eden Sereks Fuarcılık yetkilileri, sektörün içinde bulunduğu durumu da göz önünde bulundurarak inovatif bir projenin startını veriyor. Sereks Fuarcılık, 12-16 Aralık 2012 tarihleri arasında Harbiye Askeri Müzesi'nde Türkiye'nin ilk Outlet Altın Günleri’ni başlatıyor.
Firmalara katılım çağrısı!
Sereks Fuarcılık Genel Koordinatörü Faruk AŞIK, organizasyonun ortaya çıkışı hakkında şunları söyledi:
“Yeniden doğuş, yeni başlangıçlar ve yeni umutlar olarak algılanan yeni yılda, sevdiklerini en değerli hediyelerle sevindirmek isteyen nihai tüketiciye direkt yolla ulaşmak isteyen siz değerli üreticileri, Harbiye Askeri Müze'de gerçekleştireceğimiz Outlet Günleri'ni birlikte yapmaya davet ediyoruz. Altından pırlantaya, gümüşten saate değerli ziynet eşyalarının perakende olarak satışa sunulacağı bu organizasyonla üreticiler, yılbaşında ürünlerini uygun fiyatlarla tüketicilere sunacak.. Daha önce firma bazlı yapılmış olan bu çalışmayı, Türkiye'de bir ilk olarak çok sayıda altın, pırlanta, gümüş ve saat firmalarını bir araya getirecek şekilde, Outlet Günleri başlığı altında, yılbaşına çeyrek kala sizlerin değerli katılımlarıyla yapmak istiyoruz…”

Üreticiler, stoklarını eritecek!
Sereks Fuarcılık, bu organizasyonla diğer sektörlerde olduğu gibi outlet anlayışının kuyumculukta da yaygınlaştırmayı planlıyor. Outlet Günleri’yle hem katılımcılar stoklarını eritmiş olacak, hem de ziyaretçiler, yılbaşı öncesinde sevdiklerine uygun fiyatlı hediye alma imkanına kavuşacak. AŞIK, organizasyonla ''kazan-kazan'' stratejisini gerçekleştireceklerini dile getirdi:
“Hem katılımcının hem de ziyaretçinin yüzünü güldürmeyi hedefliyoruz. Bu organizasyon sayesinde üreticilerin ellerinde kalan, sezon sonu ürünlerini potaya atıp eritmek yerine değerlendirirken, tüketiciler de uygun fiyatlara değerli takılar alma şansını yakalamış olacak. Böylece, hedeflemiş olduğumuz ''kazan-kazan'' stratejisini gerçekleştirmiş olacağız. Özellikle belirtmek isteriz ki organizasyonumuz, üreticinin nihai tüketicisiyle ilk büyük buluşması olup, tamamen halka açıktır ve organizasyonumuzda paket standlar olmak üzere 4 değişik modelde stand kiralama şansına sahipsiniz.”

Outlet için etkili tanıtım yapılacak!

Türkiye’de ilk kez düzenlenecek Outlet Altın Günleri organizasyonu için Harbiye Askeri Müzesi özellikle tercih edilmiş. Etkinlik merkezinin Nişantaşı, Harbiye, Kurtuluş, Şişli, Osmanbey, Beşiktaş ve Taksim gibi kalabalık olan semtlerin tam ortasında yer alması ve toplu taşıma araçlarıyla ulaşımın çok kolay olması bu tercihte etkili olmuş. Sereks Fuarcılık, tüketicilerin yoğun ilgi göstermesi beklenen Outlet Günleri’nin tanıtımı için kesenin ağzını açtı. Organizasyon tanıtımı için sektörel yayınların yanı sıra açık hava reklamcılığı etkin olarak kullanılacak. Önümüzdeki günlerde, İstanbul’un önemli noktalarında bilboardlarda, metro, metrobüs, otobüs, deniz otobüsü, gazete ve radyoda organizasyonun reklamları dönmeye başlayacak.

Fuar Alanı Hakkında…

Askeri Müze, ilk olarak 1841 yılında Harp Okulu olarak inşa edilmiştir.
Atatürk'ün de içinde öğrenim gördüğü tarihi bina, 1985'de restorasyonu tamamlanarak, 1993 tarihinde bugünkü durumuna gelmiştir. 3000 m2 alana kurulu Askeri Müze Fuar Alanı, şehrin merkezinde bulunmasının yanı sıra mükemmel bir altyapıya sahip. 300 araçlık kendi otoparkı ve çevresindeki otoparklarla 1500 araçlık kapasitesi vardır. Jeneratörü de bulunan müzede telefon, fax, internet gibi iletişim imkanları mevcut. Müze, Lütfi Kırdar Kongre Salonu, CRR Konser Salonu, Hilton Oteli'nin karşısında, TRT Radyoevi ve Muhsin Ertuğrul Tiyatrosu'nun bitişiğinde yer alıyor. Nişantaşı, Şişli, Osmanbey, Harbiye, Taksim gibi en seçkin semtlerin merkezinde bulunuyor. Metro ve İETT gibi toplu taşıma araçlarıyla her semtten çok kolay ulaşılabilmesi ve İstanbul'un en merkezi yerinde bulunması fuar alanının en önemli özelliklerindendir.
Kaynak: Sereks Fuarcılık
http://www.facebook.com/pages/Outlet-Alt%C4%B1n-G%C3%BCnleri/461940343828721

Altın, gümüş, pırlanta, saat, Outlet 
Outlet Günleri
Altın, Pırlanta, Gümüş, Saat
12-16 Aralık 2012 
Harbiye Askeri Müzesi
Halka Açıktır ve giriş ücretlidir.

İletişim Bilgileri

Sereks Fuarcılık
Telefon:0212 516 2150
E-mail: info@dereks.com.tr

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yorumlarınız bizim için değerlidir...