5 Kasım 2012

MODEL KUYUMCULUK / PIRLANTA

1969 yılında kurulan Model Kuyumculuk içinde yer aldığı Altın ve Pırlanta sektörünün önde gelen kuruluşlarından birisi olmuştur. Altın ve Pırlanta üretimi nin yanında 1970 yılında imalat işine ek olarak Kapalıçarşı`da, günümüzde de devam etmekte olan perakende satış mağazasını açmıştır.

Model Kuyumculuğu sektörün önde gelen firmaları arasına sokan başarı hikayesi, altın ve pırlanta toptancılık işine girmesi ile hız kazanmış ve firma 90`lı yıllarda ihracat teşvikleri ile 14 ayar ve pırlantalı ürünlerin ihracatına başlamıştır. Bu büyümeye eş zamanlı olarak imalati Piyer Loti`de bulunan üretim tesisine taşımış ve el işçiliğinin yanında, günümüzün teknolojisine uygun makina ve ekipman yatırımı yapılmıştır.
Kapalıçarşı`da bulunan perakende mağazasına, yine Kapalıçarşı`da açılan iki adet toptan satış mağazası eklenmiştir. 
İlerleyen yıllarda , üretim tesisi, geniş çaplı bir atölyeden fabrikaya dönüşmüş , 14 ayar ve pırlantalı bitmiş ürün üretiminin yanında sade montür üretimi de yapılmaya başlamıştır.  1993-2000 yılları arasında İzmir`den Antalya`ya kadar tüm sahil şeridinde , MODEL KUYUMCULUK tarafından üretilen sade montür tasarımları iyi bir pazar payı yakalamış ve yaklaşık 200 kuyumcunun sade montür ihtiyacı karşılanır olmuştur. Bu dönemde sade montür alanında yakalanan başarı bugün de devam etmekte ve Model Kuyumculuk sade montür pazarında ilk üç firma arasında yer almaktadır. 
2000 senesine gelindiğinde, eğitimini tamamlayan ikinci kuşağın da işin başına geçmesiyle, Model Kuyumculuk Nuruosmaniye`de bulunan ve bugünde hizmet veren 7 katlı 1000 m2 kullanım alanlı mağazasına taşınmış ve tüm toptan işlerini tek çatı altında toplamıştır. Ayrıca Piyer Loti`de bulunan üretim tesiside Kuyumcukent`e taşınmış ve yeni teknolojik gelişmeler ışığında modernize edilmiştir. 
Nuruosmaniye`de bulunan mağazanın ilk katında, pırlantalı bitmiş ürünlerin toptan satışı yapılmaktadır.  Üretim alanında Lisans eğitimi görmüş geniş bir tasarımcı kadrosuyla Kuyumcukent`te yapılmaktadır. Yurtiçinde 30 adet  perakende mağazası sadece Model Pırlanta`nın pırlantalı ürünlerini müşteriye sunmakta, yaklaşık 300 adet kuyumcu mağazına da pırlantalı ürün satışı yapılmaktadır.
Yine firmanın kendi bünyesinde tasarımcılarıyla ürettiği sade montürler Türkiye çapında 4 pazarlama ekibi ile dağıtılmaktadır. 
Model Kuyumculuk ayrıca, Belçika`da da ortaklığı bulunan, ülkenin önemli taş ofislerinden birinde çıplak taş tedariği sağlamakta ve Türkiye`deki 200 kuyumcuya çıplak taş satışı yapmaktadır. 
Model Kuyumculuk , İtalya, Fransa, İspanya, Belçika, Hollanda gibi Avrupa Ülkelerine, İran, Dubai, Suriye, İsrail gibi Orta Doğu Ülkelerine, Rusya ve Ukrayna ya ihracat yapmaktadır. Ulaştığı tüm ülkelerde, kaliteli ve garantili ürünlerini "Made in Turkey" damgasıyla sunmaktan gurur duymaktadır.
50 seneyi aşkın sektör tecrübesini, 38 senelik pırlantalı ürün tecrübesini ve en önemlisi yılların üretim gücünü ve desteği arkasına alarak, uzun bir hazırlık döneminin ardından perakende piyasanına girmekte olan Model Kuyumculuk  orta vadede, ülke çapında zincir perakende mağazalarını açacak ve pırlantayı herkes için ulaşılabilir bir noktaya taşıyacaktır.

:::::::::::::::::::::::Çalışan Sayımız::::::::::::::::::::::::
25 kişi Model Montür 
31 kişi Model Pırlanta
38 kişi Model Gold
TOPLAM
104 GRUP ÇALIŞANI

Firma İletişim Bilgileri:

MODEL KUYUMCULUK SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ
E-mail: satis@modelpirlanta.com
Gsm: 0532 131 31 91
Telefon : 0212 528 28 38

 

Model Kuyumculuk Mağazaları

Merkez
Telefon: 0212 511 28 38
Adres: Şerefefendi Sk. No:63 Nuruosmaniye İSTANBUL

Kapalıçarşı Mağaza

Telefon: 0212 528 47 47
Adres: Pehdahçılar Sk. No:5 Mercan Kapısı Kapalıçarşı

Profilo AVM

Telefon: 0212 217 97 26
Adres: Profilo AVM Giriş kat.

Kuyumcukent AVM

Telefon: 0212 603 18 17
Adres: Kuyumcukent AVM no: 109

Kaynak:http://www.modelpirlanta.com/Konu/Hakkimizda.htmlHiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yorumlarınız bizim için değerlidir...