6 Kasım 2012

Altınbaş

Altınbaş Kuyumculuk

Tarihçe

Altınbaş Kuyumculuk, kurulduğu ilk günden bu yana markalaşma ve mağazalaşma faaliyetleri, sektöre getirdiği yenilikler ve ilkler ile bugün Türkiye’de ve dünyada toplam 500 noktada sürekli yükselmeyi hedefleyen bir istikrarla yoluna devam ediyor.
1975 yılında Gaziantep’te Altınbaş ailesi tarafından kurulan Altınbaş Kuyumculuk, başarılı ve sistemli çalışmalarıyla kısa sürede, büyük bir büyüme gerçekleştirdi. Gelişen Dünya’ya entegre olan Altınbaş Kuyumculuk, bugün, Altınbaş Holding’in sektörel lider markası konumunda.

Altınbaş koleksiyonları, kadrosundaki uzman tasarım ekibi tarafından, dünyadaki trendler ve yenilikler izlenerek, Türk motifleri ve tarihten, evrensel çizgilere uzanan bir estetik anlayışın yorumlanmasıyla ortaya çıkıyor. ISO 9001 kalite belgeli üretim, Türkiye’nin en büyük altın fabrikası olan İstanbul Beylikdüzü’nde ki 15 bin metrekare kapalı alana sahip, dünya standartlarında ve son teknoloji ile donatılmış, Altınbaş Fabrikası’nda gerçekleşiyor.
 
Altınbaş, altın takı ve pırlantalı mücevherde, tasarım, ürün, müşteri ve insan kaynağı hizmetlerinin kalitesiyle Türkiye’de yerleşmiş öncü marka kimliğini, mağazacılık sistemiyle dünya markası kimliğiyle bütünleştirme vizyonuyla ilerliyor.

Türk mücevher sektörüne yenilikler ve ilklerle öncülük etme misyonunu benimseyen Altınbaş, yaygın konsept mağazaları ile mükemmel ürün ve hizmet kalitesini yakalayarak, tercih edilen bir alışveriş deneyimi yaşatmayı hedefliyor.

Başarının Kilometre Taşları Küçük bir kuyumcu dükkanından, 40 ülkede ışıldayan bir sektör liderine...

Altınbaş ailesinin 1950' lerde Gaziantep'te ziynet ve takı toptan alım satım işine girişi ile Altınbaş Kuyumculuk’un temelleri atılmıştır. Türkiye’nin zengin coğrafyasının büyüleyici yansımalarını göz kamaştırıcı modellerle betimleyen Altınbaş kadınları büyülü bir dünyaya sürüklüyor.
 • 1975 yılında Gaziantep'te Mehmet Altınbaş ve oğulları tarafından perakende hizmet veren Altınbaş Kuyumcusu, bir dükkan olarak kurulmuştur.
 • 1985 yılında İstanbul Çuhacı Han’da, 14 ayar altın üzerine toptan satışa geçilmiştir.
 • 1994 yılında İstanbul Şeref Han’da Türkiye’nin ilk büyük toptan satış merkezi ile faaliyete geçilmiş ve pazarlama ekipleri kurulmuştur.
 • 1996 yılında ulusal medyada yer alan reklâmlarıyla, kuyumculuk sektöründe ilk reklâm veren firma olmustur.
 • 1997 yılında Altınbaş, Türkiye kuyumculuk sektöründe bayilik sistemini ilk kuran firma olmuştur. 1998 yılında Sultanahmet'te ilk Altınbaş Kuyumculuk perakende mağazası açılmıştır.
 • 2000 yılında Altınbaş Kuyumculuk zengin ürün çeşidine Altınbaş Pırlanta'yı da eklemiştir.
 • 2004 yılında Altınbaş, Beylikdüzü’nde, Türkiye'nin ilk ve aynı zamanda en büyük altın fabrikası kurulmuştur.
 • 2008 yılında Turquality marka kapsamına alınmıştır.
 • 2008 Tüketicinin Sesi Dergisi ve Fikri Mühim tarafından verilen “tüketiciyle dost” marka ödülü aldı.
 • 2008 yılını ödüller ve birinciliklerle geçiren Altınbaş, Uluslararası araştırma firması GfK'nın Türkiye kanadının, bu yıl ilk kez gerçekleştirdiği Best Brands araştırmasının sonuçlarına göre kategori lideri oldu.
 • 2008 yılında Sibermetrik Research şirketinin bağımsız sektör araştırmasında, Altınbaş’ın hem altın hem de pırlantada en çok tanınan 1. marka oldu
 • Nielsen’in Türkiye markalar ligini ortaya koyan 2007 araştırmasında, Altınbaş sektöründe yine kategori birincisi olarak yerini aldı. Araştırma şirketi Nielsen’in 116 ayrı kategoride markaları sorgulayan kapsamlı Markalar Araştırması’na göre, “altın” kategorisinde en fazla belirtilen marka olan Altınbaş, yüzde 18.2’lik bilinirlik oranıyla rakiplerine fark attı.
 • Ekovitrin dergisinin düzenlediği anket sonucunda yılın markası seçildi.Türkiye’nin en başarılı 27 süper markasından biri seçilerek uluslararası kuruluş Superbrands tarafından ‘Superbrands Türkiye’ ödülünü aldı.
 • GFK tarafından gerçekleşen en güncel marka araştırmasında Best Brand olarak lider çıkan Altınbaş, sektöre kazandırdığı ilklerin yanı sıra ürün ve hizmet kalitesiyle tüketicilerin ilk tercihi olmaya devam ediyor.
 • 2009 yılı itibarı ile Türkiye‘den tek marka olarak Uluslar arası sektörel kuruluş CIBJO‘ ya üye olmuştur.
 • Uluslararası altın borsasının Türkiye de seçtiği partner olarak özel bir koleksiyon hazırlanmıştır.(L‘or koleksiyonu )
 • 2011 yılı itibariyle yurt içinde 264, yurt dışında 382 satış noktası ile müşterilerine hizmet vermektedir. Perakende konsept mağaza sayısı 100‘e ulaşmıştır.
 • TİM 2011 ‘de İhracat Şampiyonları Değerli Maden ve Mücevherat sektöründe İhracat Ödülü

Yönetim Kurulu Başkanlığı hala İmam Altınbaş tarafından yürütülen şirket Sektörün en iyi uzmanlarından oluşan kadrosuyla başarılarını arttırarak çalışmalarına devam etmektedir.
 

Misyonumuz


Mücevher sektörüne yenilikler ve ilklerle öncülük etmek, Türkiye'de ve dünyada yaygın konsept mağazalarımızda mükemmel ürün ve hizmet kalitesiyle tercih edilen alışveriş deneyimi yaşatmak.
 

Vizyonumuz


Altınbaş kurum değerlerine sahip çıkarak, altın takı ve pırlantalı mücevherde tasarım, ürün, müşteri hizmetleri ve insan kaynağı kalitesiyle Türkiye'de yerleşmiş öncü marka kimliğimizi mağazacılık sistemiyle dünya markası kimliğiyle bütünleştirmek.

Firma İletişim Bilgileri:

Altınbaş Mücevherat - Genel Müdürlük
Adres:Nuruosmaniye Cad. No: 49 34120
Nuruosmaniye / İstanbul / Türkiye
Telefon:90 (212) 455 29 00
Faks:90 (212) 513 31 33
E-Posta:info@altinbas.com
 
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yorumlarınız bizim için değerlidir...