31 Ekim 2012

Jival

Jival Logo
Altın ve pırlanta dünyasının parlayan yıldızı Jival, Kasım 2006 yılında sektöre adım atarak kısa sürede Türk kuyumculuk sektörünün lider markalarından biri olmayı başardı. Tasarımda yeniliğe önem veren Jival, kalite ve estetiği özgün tasarımlarına yansıtarak bugün Türkiye çapında 1700’ü aşkın seçkin noktada takı severler ile buluşmaktadır.
Yenilikçiliği ve yaratıcılığı markanın tüm öğelerine yansıtma hedefi ile yola çıkan Jival, sektörde birçok ilki gerçekleştirerek öncü konumunu güçlendirmiş ve kuyumculuk sektörünün gelenekçi yapısına üstün bilgi işlem altyapısı ile adım atmıştır. Jival’in bu başarısında “Jival” fikrini ortaya çıkaran 35 yılı aşkın tecrübenin paylaşıldığı ortaklık yapısının etkisi büyüktür.
Tasarım başta olmak üzere kuyumcu ve nihai tüketicilerin beğenisini kazanacak ürünlerin geliştirilmesine yönelik olarak gerçekleştirilen pazar araştırma ve fokus grup çalışmaları, tasarımcı - kuyumcu - ürge çalıştayları gibi yenilikleri sektöre kazandırmıştır. SAP ERP ve SAP CRM gibi yazılımlarında kuyumculuk sektörünün ilk uygulayıcısı olmuştur. Kurumsal kaynak planlama yazılımları arasında lider firma SAP ile işbirliğine giderek, satış ve dağıtım alanında SAP çözümlerini kullanarak satış servisini en hızlı ve hatasız şekilde gerçekleştirmiştir.

Jival pırlanta reklamJival Pırlanta

14 Ayar altın ürünlerin yanı sıra ilk olarak 2008 yılı Mart ayında Jival Pırlanta ile pırlanta dünyasında yerini alarak kısa sürede mücevher sektörünün lider pırlanta markalarından biri oldu. İnce işçiliği, taş berraklığı ve farklı tasarımlarıyla rakiplerinden ayrılan Jival Pırlanta, kalite ve estetiği özgün tasarımlarına yansıtarak bugün Türkiye çapında 200’ü aşkın seçkin noktada mücevher sever ile buluşmaktadır.

Jival Mağazacılık Konsepti

Jival Toptan Kuyumculardan gelen yoğun talep üzerine 2008 yılı ortalarında mağazacılık çalışmalarını başlatan Jival, Jival Mağazacılık Konsepti bünyesinde açılan mağazalarıyla İstanbul’daki Jival Palladium ve Jival Bağdat Caddesi ve Kıbrıs’taki Jival Lefkoşa Mağazası ile üç noktada faaliyet göstermektedir. 2010 yılı içerisinde açılması planlanan mağazalarla birlikte Jival’in hedefi 2011 yılı sonuna kadar 35 Jival Mağazası’na ulaşmaktır. Kesintisiz reklam ve iletişim çalışmalarının desteklediği pazarlama faaliyetleri ile marka sadakatini güçlendiren Jival, arkasındaki güçlü tecrübe ile geleceğe emin adımlarla ilerliyor.

Jival.com.tr

Teknolojik yeniliklerin bir devamı olarak Jival, son zamanlarda hızla yaygınlaşan elektronik ticareti kullanmaya başlamıştır. Proje planı Mayıs 2009’da tamamlanan Jival İnternet Sitesi ve İnternet Mağazası müşterilerden gelen talepler doğrultusunda Haziran 2010’da yenilenmiştir. Kendini her zaman geliştiren ve markasını teknolojiyle buluşturan Jival’in takı severler ve kuyumculara daha iyi hizmet vermek için internet sitesinde gerçekleştirdiği çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Jival Gelişim Akademisi

Jival teknolojinin yanı sıra eğitim alanında da ilklere imza atmıştır. 2006 yılında satış ekiplerini oluştururken kurumsal olarak attığı ilk adımlarından biri Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi (EDU) işbirliği ile Jival Gelişim Akademisi’ni kurmak ve tüm satış ekiplerine müşteri ilişkileri yönetimi ve satış teknikleri konularını kapsayan toplam bir haftalık yatılı bir eğitim vermek olmuştur. Jival Gelişim Akademisi’nin satış ekiplerine yönelik eğitimlerinin yanı sıra, yurt genelinde kuyumcularda görevli personelin katılımına açık ücretsiz eğitimler düzenlenmiştir ve bu eğitimlere devam etmektedir.

Sosyal Sorumluluk

Sosyal sorumluluğunun bilincinde olan Jival kurulduğu ilk andan itibaren bu alandaki projelere büyük önem verdi ve ilk olarak 2008 senesinde anne-çocuk konusunda toplumu bilinçlendirmek, prematüre bebeklerin ve ailelerinin ihtiyaçlarına destek olmak için faaliyet gösteren El Bebek Gül Bebek Derneği ile ortak çalışmalarda bulundu.
Hayatlarının her döneminde kadınların ve en değerli varlıkları olan çocukların yanında olmayı amaçlayan Jival; 2009 senesinde sosyal sorumluluk çalışmalarına bir yenisini daha ekleyerek benzer hedeflerde buluştuğu Yaratıcı Çocuklar Derneği ile işbirliği çalışmalarına başladı ve dernek yararına gerçekleştirilen bu çalışmalar halen devam ediyor.
Jival, Gelişim Akademisi bünyesinde, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü ile gerçekleştirdiği “Cevhere Yolculuk” adlı eğitim ve sosyal sorumluluk projesiyle Türkiye’de bir ilke imza attı. Kuyumculuk sektörüne nitelikli tasarımcılar yetiştirilmesinde önemli katkılar sağlayacak olan “Cevhere Yolculuk”  eğitim projesi, üniversitenin tekstil ve moda tasarımı bölümü 3. ve 4. sınıf öğrencilerine yönelik takı tasarımı dersi adı altında 2009’un Şubat ayında uygulamaya alındı. Eğitim işbirliği teorik ve pratik çalışmalarla düzenli olarak devam ediyor.

Jival Mag sayı 10Jival Magazin

Altı aylık dönemlerde sektörüne değer katmak ve koleksiyonlarını tanıtmak amacıyla kendi bünyesinde hazırladığı Jival Magazin dergisinin kapak çekimlerinde, Türkiye’nin tanınmış isimlerinden Tülin Şahin, Begüm Kütük, Azra Akın, Ece Sükan, Pınar Altuğ, Fatoş Kabasakal, Duygu Yetiş ve Eda Özerkan ile çalıştı. 

 

Jival Nuruosmaniye Showroom

Jival, kadının güzelliğini ön plana çıkaran ve kendisini özel hissettiren altın ve pırlanta koleksiyonlarının yer aldığı geniş ürün yelpazesiyle Nuruosmaniye’deki showroomunda kuyumcu ve müşterilerine hizmet vermeye devam ediyor.İş süreçlerine getirdiği yenilikçi yaklaşımını, müşteri ilişkileri yönetimi, ürün geliştirme ve iletişim çalışmaları ile birleştirmesi sonucunda Jival, pazarda lider markalar arasında yerini almıştır.Tüm özel anlarınızın büyülü tamamlayıcısı olmaya aday Jival tasarımlarını Jival Nuruosmaniye Showroom’unda ve showroomda yer alan tüm ürünleri Jival.com.tr internet mağazasında bulabilirsiniz. 

Jival merkezFirma İletişim Bilgileri:

Molla Fenari mah. Vezirhan sok. No:48/52 Nuruosmaniye Eminönü İSTANBUL / TÜRKİYE
(212) 520 22 22 (pbx)
(212) 520 36 36
bilgi@jival.com.tr

Kaynak: http://kurumsal.jival.com.tr/tr/kategori/hakkimizda.aspx

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yorumlarınız bizim için değerlidir...