23 Ekim 2012

Favori Kuyumculuk / Pırlanta

Favori Logo 1992 yılında kurulan Favori, Türkiye altın takı sektörünün en büyük şirketleri arasında yer alıyor. 14 ayar altın takı sınıfında lider olan Favori, üretiminin %40`ını başta ABD ve Avrupa ülkeleri olmak üzere toplam 45 ülkeye ihraç ediyor.

Avrupa`nın en büyük ve modern kuyumculuk tesisine sahip Favori, mağazalarında satılan ürünlerin %95 ini Avrupa Birliği kalite ve standartlarında kendi tesislerinde üretiyor. Kalan %5 ini seçkin İtalyan firmalarından ithal ediyor.Favori Üretim Tesis
Favori, yurt içinde farklı şehirlerde 100`ün üzerinde Favori mağazası ve 1000`in üzerinde satış noktası aracılığıyla tüketicisiyle buluşuyor. 

Favori mağazalarında kadın, erkek ve çocuklara yönelik her yaşa ve zevke hitap edecek A dan Z ye geniş bir ürün çeşitliliği sunuluyor.

Tasarım uzmanı olan Favori; 45`in üzerindeki tecrübeli tasarımcısıyla yılda ortalama 6.000 yeni, farklı, modaya uygun ve seçkin ürün tasarlıyor.

Ürün grupları arasında büyük ilgi gören taşlı takımların yanı sıra özel koleksiyonlar, taşsız takımlar, incili, mineli takılar, bileklikler, kolye uçları, yüzükler, küpeler, bilezikler, genç, çocuk ve erkek takıları, pırlantalı ve elmas takılar bulunuyor.


Favori Showroom mağaza
Favori takıları, seçkin kadrolar tarafından, en kaliteli hammaddeler ile son teknolojiler kullanılarak el emeği ile üretilir. Favori`nin Kalite üretim sistemi Avrupa Birliği standartlarındadır.

Favori takıları alerji yapmaz. Çünkü Avrupa birliği BS-EN-1811 standartlarına göre üretilir.


Favori, yerli ve İtalyan hocaların eğitim verdiği tasarım okulu olan tek firma. Bu okul; bir taraftan sektöre yeni tasarımcılar kazandırırken, diğer taraftan Favori`nin takı modasına öncülük yapmasına ve Favori mağazalarına her hafta yeni, güzel, ve diğerlerinden farklı, seçkin modeller eklenmesine katkı yapıyor.
Sektörde pek çok yeniliğin öncüsü olan Favori`nin mağazalarında satılan takılar, TSE güvenceli olup, ömür boyu ayar ve kalite garantisiyle satılıyor. Takıların bakımları ve gerektiğinde tamirleri ücretsiz yapılıyor.

Müşterilerini memnun etmekten öte hayran bırakmayı hedefleyen Favori, mağazalarında hizmet kalitesini yükseltmek için eğitime çok önem veriyor. Bu amaçla 2005 yılında Favori Altın Akademisi`ni kuran Favori, Altın Akademisi`nin çatısı altında bayilerine; perakendecilik, pazarlama ve iletişim konularında eğitimler veriyor, eğitici kitaplar yayımlıyor.

Favori`nin 2008 yılında açmaya başladığı, şu anda 100 ü aşan Favori mağazalarının sayısı her hafta artıyor. Bayi olan firmaların %99 unu daha önce Favori`nin satış noktası olan kuyumcular veya Favori mağazası açıp başarılı olunca mağaza sayısını artırmak isteyen Favori bayileri oluşturuyor.

favori üretim tesis
Türkiye`de İTÜ`nün yanı sıra Marmara ve Balıkesir üniversitelerinin takı tasarımıyla ilgili bölümlerine destek veren Favori, kuyumculuk eğitimi veren fakültelerin öğrencilerine kendi bünyesinde staj imkânı sunuyor.

Üretim tesislerinde Avrupa standartlarında arıtma işlemi gerçekleştiren Favori, ayrıca TEMA Vakfı ve Orman Bölge Müdürlükleri işbirliğiyle çeşitli illerde ağaçlandırma çalışmaları yürütmektedir.  


Vizyonumuz
Konusunda lider, bilimci, akılcı, değişimci, mükemmeliyetçi, en müşteri odaklı bir dünya şirketi olmak.

Misyonumuz
Arzu ve heyecanla çalışarak, başta kadınlar olmak üzere tüm insanların kendilerini daha huzurlu ve mutlu hissetmelerini sağlayacak üstün kaliteli ürünler geliştirmek.

Çalıştığı ülke ve toplumlarda sosyal vatandaşlık bilinci ile faaliyet göstererek ilişkide bulunduğu her grup ile karşılıklı yararı gözeterek işbirliği yapmak, sektörünün ve ülkesinin gelişmesine katkı yapmak.  


Amacımız
Kadınlar, erkekler, çocuk ve gençler için; giyimlerini tamamlayan, şıklıklarını artıran, modaya uygun, üstün kaliteli, estetik ve fark edilen takılar tasarlamak ve üretmek.

Favori Pırlanta

Favori'nin yeni markası Favori Pırlanta, beyaz ve sarı altının yüksek kaliteli pırlanta taşlarla süslendiği pek çok model alternatifi sunuyor. Tektaş yüzüklerden, mini setlere ve taşlı kolye ve küpelere kadar pek çok pırlantalı ürünün yer aldığı koleksiyonlarda gelin adayları için çarpıcı ve farklı modelleriyle birçok özel seçenek bulunuyor.

Kaynak: http://www.favori.com.tr/kurumsal.php?sayfaID=92

Firma İletişim Bilgileri

FAVORİ KUYUMCULUK SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
NURUOSMANİYE VD. / 385 054 6754
İ.T.O TİCARET SİCİL NO: 282350

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yorumlarınız bizim için değerlidir...