30 Eylül 2012

BLUEDIAMOND

Bluediamond Bluediamond Hakkında

Bluediamond 2004 yılında toptancı bir firma olarak sektöre girmiştir. İlk kurulduğunda sadece Med-Art grubunun değerli taş tedarikçisi olan Bluediamond, kısa bir sürede tüm sektörün değerli taş ihtiyacına cevap veren bir marka haline gelmiştir. New York, Dubai, Bombay ve Antwerp'teki ofisleri ve katıldığı uluslararası fuarlar sayesinde önemli bir değerli taş alımı gerçekleştirmektedir, ciddi bir stoğa sahiptir.

Özel ve öncü hizmetleri ile ayrıcalıklı bir konuma sahip olan Bluediamond, aynı zamanda bünyesinde oluşturduğu üretim ekibi ile hem kendi koleksiyonlarını oluşturmakta, hem de toptancı kimliği ile müşterilerinden gelen özel siparişleri makul sürelerde üretebilmektedir.

Mücevher alımlarında “güven” unsurunun önemi üzerinde duran Bluediamond, bu konuda bir ilk'e imza atmıştır. Türkiye'de pırlanta ve renkli taşları inceleyip, sertifikalandıran laboratuara sahip tek markadır. Uluslararası sertifikalı taş eksperlerinin görev yaptığı Bluediamond Laboratuvarı en son teknoloji ekipmanları ile pırlantanın tüm özelliklerine ait doğru ve güvenilir bilgiyi sunmaktadır. Pırlanta ve renkli taşları Uluslararası Pırlanta Konseyi standartlarına göre sertifikalandırıp, imitasyon, sentetik taşlar konusunda en güvenilir bilgiyi veren Bluediamond, değerli taş alım ve satışlarında güven ve kalite sağlamaktadır.

Pırlanta ve renkli taşlar konusundaki uzmanlığını paylaşmak adına “Bluediamond Pırlanta Akademisi"'ni kurmuştur. 2004 yılından bu yana Dokuz Eylül Üniversitesi işbirliği ile gerçekleştirilen kurslar, GIA (Gemological Institute of America) eğitimli uzman ekip tarafından verilmektedir. Eğitimler sayesinde bugüne kadar 2500 sektör çalışanı uzmanlaştırılmıştır.

Kurulduğu günden beri azim ve inançla çalışarak profesyonelleşen Bluediamond, müşterilerine en iyi hizmeti, uygun fiyat ve zaman avantajını sunmaktadır. Koleksiyonlarını sahip olduğu birikiminin avantajları ile nihai tüketiciyle buluşturan Türkiye'deki ilk ve tek markadır.

Neden Bluediamond?

Taş sertifikasyonu hizmetiyle Türkiye'yi tanıştıran "Bluedimond Pırlanta Laboratuvarı", pırlanta ve renkli taş profesyonellerini yetiştiren "Bluediamond Pırlanta Akademisi", sertifikalı pırlanta ve renkli taş kaynağı ile mücevher sektörünün öncü kuruluşu Bluediamond, bu eşsiz birikimin avantajlarını tüketiciyle doğrudan buluşturan tek markadır.

Laboratuvar Hakkında

Her pırlanta eşsizdir ve insanoğlunun hüneri ve usta işçiliği ile hayat bulur. Bluecertificate sertifikalı her taş son teknolojiye sahip donanımları ile uluslararası standartlarda sertifikalanır. Bluediamond Pırlanta Laboratuvarı aynı zamanda tüm değerli ve yarı değerli taşlar için de sertifika hizmeti vermektedir.
Bluediamond tarafından sertifikalanan her taş, dünyaca ünlü 4C kalite standartlarının her birine göre (Karat, Renk, Berraklık, Kesim) özenle incelenir, natürel - sentetik ayrımı yapılır ve herhangi bir tedavi görmüşse tespit edilir. Tüm taşlar laboratuvar ortamında HRD ve GIA eğitimli taş uzmanları tarafından titizlikle incelenir.

Bluediamond Pırlanta Laboratuvarı'ndaki tüm pırlantalar IDC (Uluslararası Pırlanta Yüksek Konseyi) standartlarının tüm laboratuvarlar için uygun gördüğü standartlara göre sertifikalanır.

Bluediamond Pırlanta Laboratuvarı'nın "İlk"leri

- Türkiye'de ilk pırlanta laboratuvarı
- Türkiye'de ilk vakumlu sertifikalı taş
- Türkiye'de ilk lazerle pırlanta üzerine yazı

Laboratuvar Hizmetlerimiz

- 0.20 ct ve 5.00 ct ağırlıkları arasındaki pırlantalar için sertifika
- 0.20 ve 2.00 ct. ağırlıkları arasındaki pırlantalar için lazer gravür
- Tüm değerli ve yarı değerli renkli taşlar için sertifika
 

Bluediamond Pırlantayı Nasıl Değerlendirir?

Bluediamond berraklık (clarity) kararını nasıl verir?

Bluediamond Pırlanta Laboratuvarı'nda berraklık kararı deneyimli uzmanlar tarafından özel mikroskop, ölçü lensleri ve ışık yardımı ile sistematik bir şekilde verilir. Bu karar daha önce berraklıkları Uluslararası Pırlanta Konseyi (IDC) tarafından belirlenmiş taşlar ile karşılaştırılır. Tüm uzmanlar ortak bir karar alarak berraklık standardını belirlerler.

Bluediamond renk (colour) kararını nasıl verir?

Bluediamond Pırlanta Laboratuvarı'nda taşlar renk kararı aşamasında deneyimli uzmanlar tarafından son teknolojiye sahip renk makineleri ve ışık yardımı ile sistematik bir şekilde incelenir. Bu ölçü yapıldıktan sonra daha önce rengi Uluslararası Pırlanta Konseyi (IDC) tarafından belirlenmiş taşlar ile karşılaştırılır ve son karar taşın büyüklüğü, kesimi ve berraklığına göre ayrı ayrı uzmanların kontrolü neticesinde verilir.

Bluediamond kesim (cut) kararını nasıl verir?

Bluediamond Pırlanta Laboratuvarı'nda kesim açıları 1. sınıf lazer teknolojili Sarin analiz makinesinde ölçülür. Bu makineden taşın ölçü (proportion) ve simetri (finish grade) değerleri alınarak sertifikada kullanılır.

Kaynak: http://www.bluediamond.com.tr/bluediamond.php

                http://www.bluediamond.com.tr/bluediamond_laboratuvar.php 


BLUEDIAMOND İletişim Bilgileri:

Bluediamond Harita
Mavi Pırlanta Hediyelik Eşya
San. Ve Tic. Ltd. Şti.
Adres:
Molla Fenari Mah. Şerefefendi Sok. No:35 Kat:2 
Eminönü İstanbul Türkiye
Telefon numaraları:
0 212 514 66 55
0 212 514 66 56
0 212 514 66 57
0 212 514 66 58
0 212 514 66 59
0 212 514 66 60
(Hafta içi 09-18 saatleri arası)  

Fax: 0212 514 66 60

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yorumlarınız bizim için değerlidir...